Przejdź do treści

Są takie miejsca w sieci internetowej, gdzie można znaleźć niekończące się artykuły z poradami modowymi. Są strony, w których każdy majsterkowicz odnajdzie odpowiedź na pytanie dotyczące aktualnego projektu. Jednak co z naukami społecznymi, które niosą tak wiele istotnych zagadnień dla każdego z nas?

Podobnie jak Ty – odkryliśmy lukę, brakującą niszę, wyrwę w zasobach sieci internetowej – którą to postanowiliśmy uzupełnić. Naszym celem jednak nie było stworzenie kolejnego, mało wiarygodnego miejsca w czeluściach Internetu – ale strony z rzetelnymi informacjami, źródłami i takimi artykułami, które wnoszą realną wartość do życia każdego czytelnika. Czy się nam to udało? Wierzymy, że tak i cieszymy się, że jesteś tutaj z nami, by osobiście to zweryfikować.

 

Nauki społeczne – kopalnia wiedzy o tym, co ważne

Kilka zdań należy też poświęcić samej poruszanej na tym portalu tematyce, która de facto jest naprawdę szeroka. Nauki społeczne bowiem same w sobie są tak bogatym i różnorodnym zagadnieniem, że gdyby chcieć je zamknąć w jednej lekturze – nie byłoby to możliwe, jedynie nieskończone ilości grubych tomów zdołałyby to ogarnąć. Nowoczesna technologia daje nam jednak ten przywilej, że na stronie możemy nie tylko dużo łatwiej przekazywać wiedzę, ale też ułatwić wyszukiwanie konkretnych informacji. To dlatego nasza strona została podzielona na czytelne kategorie, wśród których znajdzie się odpowiedź dla każdego.

 

Poniżej wymieniamy najczęściej wyszukiwane i najpopularniejsze tematy, jakie można znaleźć na tym portalu.

  • Schizofrenia

Jednym z najczęściej wyszukiwanych zagadnień na naszej stronie są zaburzenia osobowości – z schizofrenią na czele. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż schizofrenia jest zaburzeniem psychicznym, które zwykle pojawia się w późnej młodości lub wczesnej dorosłości. Charakteryzuje się złudzeniami, halucynacjami i innymi trudnościami poznawczymi, schizofrenia może być często walką przez całe życie. U nas dowiesz się dużo więcej na ten temat.

  • Depresja

Jeśli interesuje Cię depresja objawy to kolejny szeroko poruszany temat na naszej stronie. W związku z licznymi samobójstwami i coraz większą ilością prób samobójczych w społeczeństwie, w tym także wśród artystów mówi się o niej coraz więcej. U nas również depresja nie jest tematem tabu. Objaśniamy, że jest powszechną i poważną chorobą, która negatywnie wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i sposób działania. Na szczęście jest to również uleczalna i na tym się skupiamy, by ta choroba powodująca uczucie smutku i / lub utraty zainteresowania czynnościami, które niegdyś cieszyły nie była w żadnym sposób wyrokiem.

  • Nerwica

Również często trafiają do nas osoby, których interesuje nerwica objawy. Słowo nerwica zostało pierwotnie ukute w XVIII wieku, aby określić szereg zaburzeń psychicznych, które zwykle nie mogą być powiązane z przyczyną fizyczną. Często jest mylona z neurotyzmem, cechą osobowości. Choć nie ma jednej definicji nerwicy i jest to dopiero od niedawna rozpoznawalne zaburzenie psychiczne – to w zasobach naszej strony postaraliśmy się maksymalnie podejść do tego tematu. Tym bardziej wiedząc, że jest to choroba, która zakłóca jakość życia bez zakłócania postrzegania rzeczywistości przez jednostkę.

  • Zespół Aspergera

Zapraszamy także do naszych artykułów poświęconych zespółowi Aspergera i autyzmowi. Czym jest zespół Aspergera? Dobitnie odpowiadamy na to pytanie w naszych zasobach, tutaj jednak podkreślimy, iż jest jednym z kilku wcześniej oddzielnych podtypów jakie przejawia autyzm. Zespół Aspergera był ogólnie uważany za temat znajdujący się na końcu spektrum zaburzeń. Dotknięte nim dzieci i dorośli mają trudności z interakcjami społecznymi i wykazują ograniczony zakres zainteresowań i / lub powtarzających się zachowań – co stanowi ważny temat i godny poznania. Tym bardziej, że rozwój motoryczny może być opóźniony, prowadząc do niezdarności lub nieskoordynowanych ruchów motorycznych.

Jak widać nasza strona opisuje, co to stres, patologia, socjotechnika w możliwie jak najszerszym i najbardziej kompleksowym ujęciu. Obok wspomnianych wyżej kategorii, z których przykładowe wymieniliśmy, warto zauważyć, iż na naszej stronie znajduje się także miejsce, gdzie można wymienić poglądy, porozmawiać, uzyskać bezpośrednią poradę. Właśnie w tym celu stworzyliśmy specjalne forum, na które to oczywiście serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do poznawania świata z innej, bardziej naukowej strony – z korzyścią dla siebie, innych i całego społeczeństwa!

Kategoria